Kanałowe rozprowadzanie powietrza w promiennikach elektrycznych

jak działają promienniki elektryczne? Są to niewielkie urządzenia, które jednak dysponują ogromną mocą i - pod warunkiem, oczywiście, że są odpowiednio używane i eksploatowane - potrafią naprawdę zdziałać cuda jeśli chodzi o ogrzewanie dużych powierzchni i wielkich pomieszczeń. Zasilane są energią elektryczną, zaś w nich bezpośrednio znajduje się substancja grzewcza, która odpowiada za ogrzewanie powietrza.

Przy ogrzewaniu całych budynków za pomocą promienników elektrycznych niezwykle ważne jest zbudowanie całego systemu, za pomocą którego ciepłe powietrze ogrzane przez promienniki elektryczne będzie rozprowadzane równomiernie po wszystkich pomieszczeniach. Jednym z najpopularniejszych takich systemów jest system kanałowego rozprowadzania powietrza.

Jedyną jego wadą jest to, że o jego budowę i montaż musimy zadbać już przy budowie budynku, bowiem późniejsze go montowanie jest zbyt inwazyjne. Dzięki takiemu systemowi zaledwie jeden czy dwa promienniki elektryczne są w stanie ogrzać cały dom - po prostu ciepłe powietrze rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń kanałami. Właśnie dzięki takim systemom promienniki elektryczne uważane są za najbardziej energooszczędny sposób ogrzewania pomieszczeń.